FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Geotour - Biuro Podróży - Chorzów - 25 lat doświadczenia. Wczasy w Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Maroku ... - oferty Last Minute i First Minute.  Bilety Autokarowe: Sindbad, Eurolines, Eurobus, Agat ... i Lotnicze: Wizzair, Norwegian, Easyjet, Ryanair, LOT, Lufthansa ...  !!!.  W sprzedaży oferta na LATO 2019 !!! - Zadzwoń lub wyślij mail'a - Znajdziemy najlepszą ofertę !!!. Dla naszych Stałych Klientów - Zniżka na parking w Pyrzowicach lub dowóz na lotnisko Gratis !!! - szczegóły w biurze. Organizacja wycieczek dla grup - tel 323460306, 500556600Biuro Podróży Geotour Chorzów - Centrum ofert turystycznych i Last Minute. Organizator wycieczek dla grup zorganizowanych z 25 letnim doświadczeniem.Biuro Podróży Geotour - Chorzów. Sprawdzone oferty turystyczne. Organizacja wycieczek dla grup. 25 lat doświadczenia. Bilety Autobusowe , Autokarowe i Lotnicze. Wczasy, wycieczki, pielgrzymki. Oferty last minute, all inclusive.Tel 32 3460306, 500556600biuro podróży, biuro turystyczne, geotour, wycieczki, wczasy, bilety lotnicze, bilety autokarowe chorzów, turystyka chorzów,  hotel, turystyka, podróże, przejazdy, wycieczka, last minute, all inclusive, bilety autokarowe, bilety autobusowe, biura podróży, tanie wakacje, promocje, egzotyka, egipt, tunezja, grecja, bułgaria, hiszpania, turcja, polska, słowacja, czechy, węgry, last minute, bank ofert turystycznych, skandynawia, norwegia, londyn, biuro podróży chorzów, najlepsze biuro podróży, tanie bilety, promocje, norwegian, wizzair,  wakacje, ryanair, easyjet, airberlin, germanwings, lot, klm, lufthansa, loty, przeloty, sindbad, eurobus, agat, eurolines, polonia transport, sołtysik reisen, almabus, rudnik tumay, międzynarodowe przejazdy, przewozy, przejazdy, rainbow tours, exim tours, sunshine holiday, oasis tours,  tęcza, almatur, wezyr holidays, ecco travel, neckermann, chorzów, katowice, warszawa, kraków, wrocław, niemcy, niemiec, anglia, wielka brytania, irlandia, anglii, irlandii, sylwester, 2018, 2019, zima, wakacje, urlop, organizacja wycieczek, ferie, dla młodzieży, imprezy narciarskie, alpy, austria, włochy, szwajcaria, dania, szwecja, dojazd na lotnisko gratis, wakacje 2019, sindbad bilety autokarowe, turystyka chorzów, biura podróży chorzów, biuro podróży śląsk, rezerwacja biletów, centrum last minute, infolinia sindbad, telefon sindbad, telefon wizzair

AKTUALNE OFERTY TEL 32 3460306 - KLIKNIJNasza oferta
  
Sylwester
  
Wczasy
  
Wycieczki
  
Kolonie i obozy
  
Imprezy zimowe
  
Uzdrowiskowe

  
Super
  
Pozostałe
  
Bilety
  
Informacje
O firmie
Ubezpieczenia
Galerie zdjęć
Dokumenty
  
Kontakt
Kontakt z nami
Formularz kontaktowy
Dojazd
  
Linki
Bilety Autobusowe - Online
Last Minute
Super Oferty
Tanie Przeloty
Norwegian

Asia
Karolina
Paweł
s Geotour
Skype Geotour
Zapraszamy - infolinia 32-3460306
geotour@post.pl
tel. 32-346- 03-07


Szczegóły oferty

RPA  > > DURBAN 
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel **** Hotel *** 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Zimbabwe (od 30 USD, płatne na granicy), biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 500 USD/ os. (płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet).


Uwagi : Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2015 r. i mogą ulec zmianie.
Wizy

Wizy
Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy. Można zakupić 2 rodzaje wiz: jednokrotnego ok. 30 USD i dwukrotnego przekroczenia granicy ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym.
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
RPA, Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii

Treść oferty :
Program

RPA, Botswana, Zimbabwe - wyprawa do Wodospadów Wiktorii - 13 dni • Johannesburg • Lion Park - zabawa z lwiątkami • Great Zimbabwe - Dom z kamieni • równoleżnik Koziorożca • Bulawayo • łyse głowy Motobo • rezerwat Hwange • majestatyczne Wodospady Wiktorii • rejs po rzece Chobe • Francistown • Pretoria

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu.

Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Przejazd przez Johannesburg, gdzie zobaczymy historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 129 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy, spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby największych firm wydobywczych w RPA. Z centrum miasta kontynuujemy trasę na południe wjeżdżając do Soweto. Odwiedzimy unikalną ulicę w dzielnicy Orlando, gdzie obok siebie znajdują sie domy aż 2 laureatów nagrody Nobla - Nelsona Mandeli i biskupa Desmonda Tutu. Z Soweto przejazd do Lion Parku - małego prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 zobaczymy z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, bardzo często z młodymi w różnym wieku. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy. Lunch w parku (płatny dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Johannesburga. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku Zimbabwe. Trasa ta historycznie nazywana jest "wielką północną drogą" jako, że od początku europejskiego osadnictwa w tym rejonie łączyła wszystkie kraje kontrolowane przez imperium brytyjskie. Zaczyna sie w Durbanie i przebiega przez Johannesburg, Pretorię, Harare, Lusake aż do Dar es Salaam. Po drodze mijamy miasteczka powstałe przy kopalniach metali kolorowych, węgla i kamieniołomach. Kilkadziesiąt kilometrów po minięciu stolicy prowincji Limpopo - Polokwane, zatrzymamy się przy pomniku równoleżnika Koziorożca. Mijając malownicze wzgórza Vendy dojazd do granicy z Zimbabwe na rzece Limpopo. Po przekroczeniu gór Soutpansberg przerwa na krótką sesję zdjęciową przy słynnym leżącym baobabie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Beitbridge. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Masvingo, jednego z pierwszych europejskich miast na terenie obecnego Zimbabwe. Niedaleko od rhodesowskiego fortu oglądać będziemy ruiny Wielkiego Zimbabwe, które dały nazwę niepodległemu krajowi w 1980 r. Jest to najstarsza zachowana budowla na terenach obecnego państwa świadcząca o bardzo silnie rozwiniętej strukturze państwowej już w XIII i XIV w. za czasów dynastii Mutapa, jak również o zaawansowanej technologii budowlanej, której dowody będziemy oglądać na słynnym wzgórzu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Great Zimbabwe. (Trasa ok. 290 km).

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd przez pokryte buszem wzgórza środkowego Zimbabwe do dawnej stolicy plemienia Matabele - Bulawayo. W jednym z ciekawszych muzeów kolei na świecie zobaczymy wspaniałą kolekcję lokomotyw parowych oraz prywatną salonkę założyciela miasta, Cecila Rhodesa - polityka i kolonizatora brytyjskich posiadłości w Afryce Południowej (od jego nazwiska nazwano 2 kolonie - Rodezję Północną i Południową - dzisiejsza Zambia i Zimbabwe). Ponadto zwiedzanie wiktoriańskiego centrum, które współprojektował Rhodes. Po południu przejazd do rezerwatu Motobo gdzie głównym punktem zainteresowania zwiedzających są wzgórza będące zupełnie gołymi skałami w kształcie łysych głów. Będziemy mieli okazję spotkać występujące tu antylopy gnu, tsessebe, impale, kudu, zebry oraz żyrafy. Najwyższe ze wzgórz, jeszcze za życia upodobał sobie Cecil John Rhodes i często samotnie spędzał tu czas zachwycony niepowtarzalnymi widokami z jego szczytu. Przemianował je z zuluskiego „wzgórza duchów” na „widok świata” i właśnie na szczycie góry kazał się pochować. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Bulawayo. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 6
Śniadanie, wyjazd na północ przez Matabeleland w kierunku największego rezerwatu Zimbabwe - Hwange. Lunch (płatny dodatkowo) w Hwange Lodge, krótki odpoczynek. Po południu safari w samochodach terenowych w rezerwacie Hwange, który słynie z olbrzymich ilości zwierzyny, szczególnie dużej populacji zebr, żyrafy i nosorożca. Rzadko odwiedzany, może pochwalić się jednymi z największych stad słoni w tym rejonie. Po niezapomnianym zachodzie słońca w buszu przejazd do lodgy na obiadokolację. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 7
Po śniadaniu opuszczamy rezerwat przecinając słynną linię kolejową Cecila Rhodesa z Cape Town do Kairu (wybudowaną tylko do Pasa Miedziowego w Zambii), będzie ona nam towarzyszyć przez pozostałą trasę do Wodospadów. Po drodze mijamy miasteczko Hwange przy kopalni węgla i elektrowni, od którego wziął nazwę rezerwat. Niedaleko od szosy ciekawostka, wzgórze - odkrywkowa kopalnia węgla. Przyjazd do Wodospadów Wiktorii, zakwaterowanie w hotelu. Wczesnym popołudniem oglądać będziemy legendarne Wodospady Wiktorii - wizyta w rezerwacie, spacer do słynnego mostu kolejowego łączącego Zimbabwe z Zambią. Wieczorem tradycyjna afrykańska kolacja w restauracji z pokazami tańców oraz kursu gry na bębnach afrykańskich. Nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8
Dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (płatne dodatkowo): spływ pontonem po rzece Zambezi, safari na słoniach, spacer z lwami, przelot helikopterem nad wodospadami lub bungi jumping. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do rezerwatu Matetsi na granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy mijamy miejsce gdzie schodzą się granice 4 krajów : Zimbabwe, Botswany, Zambii i Namibii. Przyjazd do lodgy, a następnie safari w samochodach terenowych w słynnym rezerwacie Chobe. Czas na odpoczynek, następnie safari łodzią, w czasie którego z poziomu rzeki Chobe będzie szansa zobaczyć stada słoni, antylop, żyraf, zebr, a także guźce wychodzące z buszu do wodopoju. Ponadto szansa na spotkanie hipopotamów i krokodyli wylegujących się na brzegu rzeki. Wspaniała okazja na zrobienie unikalnych zdjęć na tle niepowtarzalnego zachodu słońca. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 10
Po śniadaniu przejazd przez północno-wschodnią część pustyni Kalahari, przez Sibuyu Forest Reserve - kiedyś miejsce zamieszkania myśliwych i sadowników, do miejscowości Nata położonej na skraju słonego jeziora Sowa (przerwa na lunch). Następnie kontynuujemy jazdę do Francistown, po drodze mijając drzewa baobaby, a także mnóstwo zwierząt. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 650 km).

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z RPA. Przekroczenie granicy na rzece Limpopo, lunch w miasteczku Lephalale (płatny dodatkowo). Po południu przemierzymy tereny północnej części RPA, prowincji Limpopo pokrytej niekończącym się buszem, gdzie głównie wypasane jest bydło i hodowlane dzikie zwierzęta do prywatnych rezerwatów i na farmy myśliwskie. Po południu safari w Rezerwacie Pilanesberg. Tereny parku okalają wulkaniczne wzgórza, a spotkać tutaj można: nosorożce białe i czarne, lwy, lamparty, słonie, bawoły, antylopy gnu, hipopotamy, a także inne ssaki: żyrafy, zebry, hieny, gepardy, krokodyle, antylopy oraz typowe dla tego obszaru sępy. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Pretorii. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Pretorii. Przejazd przez historyczne centrum miasta: Dom Krugera, budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone przepięknymi ogrodami. Transfer na lotnisko w Johannesburgu, po drodze wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej, gdzie będzie można zakupić rzeźby, maski, biżuterię, a nawet diamenty i skóry dzikich zwierząt (wraz z certyfikatami umożliwiającymi ich wysyłkę do Polski). (Trasa ok. 200 km). Wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 13
Przylot do Warszawy.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie na objeździe


Hotele i lodge *** - (10 rozpoczętych dób hotelowych: Johannesburg - 1, Beitbridge - 1, Great Zimbabwe - 1, Bulawayo - 1, lodge w ok. Parku Hwange - 1, Wodospady Wiktorii - 2, lodge w Parku Chobe - 1, lodge w ok. Francistown - 1, lodge w ok. Pretorii - 1).Pokoje:
- w hotelach - wyposażone są w klimatyzację, łazienkę, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV.
- w lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu.Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen.Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje typu bufet.Kategoria lokalna: ***
Lista terminów :
2016-04-29 - 2016-05-12
14 dni
11 633,00 zł
szczegóły  
2016-06-03 - 2016-06-16
14 dni
11 882,00 zł
szczegóły  
2016-06-24 - 2016-07-07
14 dni
11 882,00 zł
szczegóły  
2016-08-05 - 2016-08-18
14 dni
11 826,00 zł
szczegóły  
2016-08-19 - 2016-09-01
14 dni
12 050,00 zł
szczegóły  
2016-09-09 - 2016-09-22
14 dni
11 700,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

RPA
Republika Południowej Afryki (skrót: RPA, ang. Republic of South Africa) – państwo na południowym krańcu Afryki.

Jego początki to dwie burskie republiki: Transwal i Orania. Burowie byli potomkami osadników holenderskich przybyłych tu w XVII wieku. Pod koniec XIX wieku wybuchły dwie wojny burskie z Wielką Brytanią. W 1910 utworzono dominium brytyjskie Związek Południowej Afryki, przekształcony w 1961 w republikę. Do lat 1990-93 w RPA obowiązywał rasistowski system społeczny rządów białej mniejszości (apartheid). Od wolnych wyborów w 1994, władzę sprawuje reprezentujący czarnoskórą większość Afrykański Kongres Narodowy. Mimo niepokojów społecznych, RPA pozostaje najbogatszym państwem na kontynencie.


Informacje uzupełniające i miastach :

DURBAN
Durban (zulu: eThekwini) – miasto i główny port Republiki Południowej Afryki i największe miasto prowincji KwaZulu-Natal (nie jest jednak jej stolicą, którą jest dużo mniejszy Pietermaritzburg). Durban położony jest nad Oceanem Indyjskim. Znajduje się tam największe oceanarium na świecie[potrzebne źródło]. Durban jest jednym z największych miast RPA i liczy ponad 3,4 mln mieszkańców (2007). Jest dużym ośrodkiem turystycznym, co zawdzięcza subtropikalnemu klimatowi oraz licznym plażom. To właśnie podczas szczytu w tym mieście, 9 lipca 2002 roku powołana została Unia Afrykańska, w miejsce Organizacji Jedności Afrykańskiej.


Wyszukiwanie
Kraj
Miasto
Transport
Data wyjazdu
Wybierz datę
Cena
-
  
Newsletter
e-mail


RANKING TURYSTYCZNYCH STRON INTERNETOWYCH
Biuro Podróży Geotour
Co jest dla Ciebie ważne przy wyborze wycieczki? Zobacz wyniki ->
Informacje lub ceny na stronie www.geotour.pl - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
KSI Geotour - Oferty Lato 2016, Norwegian - Tanie Bilety, Bilety Autobusowe, Wczasy, Wycieczki dla grup, SuperWakacje - Portal Turystyczny
Geotour - Biuro Podróży [ www.geotour.com.pl ], Geotour - Lato 2019 [ www.geotour.turystyka.net ], HotelGuide - Rezerwacja Hoteli [ www.hotelguide.pl ], Norwegian - Norweskie Tanie Linie Lotnicze [ www.norwegian.net.pl ], Bilety Autokarowe Online [ www.biletyautobusowe.com.pl ], Tanie Przeloty [ www.tanieprzeloty.com.pl ], Euroticket Bilety Autokarowe [ Euroticket Online ], Superwakacje Portal Turystyczny [ www.superwakacje.com.pl ], Ticket-on-Line [ www.ticket-on-line.pl ], Pielgrzymki [ www.pielgrzymki.info.pl ], Sindbad Bilety Autobusowe [ www.sindbad.biletyautobusowe.com.pl ], Eurobus [ www.ticket-on-line.pl ], Wycieczki [ www.wycieczki.net.pl ], Hotelguide [ www.hotelguide.pl ], Pielgrzymki [ www.pielgrzymki.info.pl ], Sindbad - Bilety Autokarowe [ www.geotour.pl ], Voyager - Bilety Autokarowe Online,