FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Geotour - Biuro Podróży - Chorzów - 25 lat doświadczenia. Wczasy w Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Maroku ... - oferty Last Minute i First Minute.  Bilety Autokarowe: Sindbad, Eurolines, Eurobus, Agat ... i Lotnicze: Wizzair, Norwegian, Easyjet, Ryanair, LOT, Lufthansa ...  !!!.  W sprzedaży oferta na LATO 2019 !!! - Zadzwoń lub wyślij mail'a - Znajdziemy najlepszą ofertę !!!. Dla naszych Stałych Klientów - Zniżka na parking w Pyrzowicach lub dowóz na lotnisko Gratis !!! - szczegóły w biurze. Organizacja wycieczek dla grup - tel 323460306, 500556600Biuro Podróży Geotour Chorzów - Centrum ofert turystycznych i Last Minute. Organizator wycieczek dla grup zorganizowanych z 25 letnim doświadczeniem.Biuro Podróży Geotour - Chorzów. Sprawdzone oferty turystyczne. Organizacja wycieczek dla grup. 25 lat doświadczenia. Bilety Autobusowe , Autokarowe i Lotnicze. Wczasy, wycieczki, pielgrzymki. Oferty last minute, all inclusive.Tel 32 3460306, 500556600biuro podróży, biuro turystyczne, geotour, wycieczki, wczasy, bilety lotnicze, bilety autokarowe chorzów, turystyka chorzów,  hotel, turystyka, podróże, przejazdy, wycieczka, last minute, all inclusive, bilety autokarowe, bilety autobusowe, biura podróży, tanie wakacje, promocje, egzotyka, egipt, tunezja, grecja, bułgaria, hiszpania, turcja, polska, słowacja, czechy, węgry, last minute, bank ofert turystycznych, skandynawia, norwegia, londyn, biuro podróży chorzów, najlepsze biuro podróży, tanie bilety, promocje, norwegian, wizzair,  wakacje, ryanair, easyjet, airberlin, germanwings, lot, klm, lufthansa, loty, przeloty, sindbad, eurobus, agat, eurolines, polonia transport, sołtysik reisen, almabus, rudnik tumay, międzynarodowe przejazdy, przewozy, przejazdy, rainbow tours, exim tours, sunshine holiday, oasis tours,  tęcza, almatur, wezyr holidays, ecco travel, neckermann, chorzów, katowice, warszawa, kraków, wrocław, niemcy, niemiec, anglia, wielka brytania, irlandia, anglii, irlandii, sylwester, 2018, 2019, zima, wakacje, urlop, organizacja wycieczek, ferie, dla młodzieży, imprezy narciarskie, alpy, austria, włochy, szwajcaria, dania, szwecja, dojazd na lotnisko gratis, wakacje 2019, sindbad bilety autokarowe, turystyka chorzów, biura podróży chorzów, biuro podróży śląsk, rezerwacja biletów, centrum last minute, infolinia sindbad, telefon sindbad, telefon wizzair

AKTUALNE OFERTY TEL 32 3460306 - KLIKNIJNasza oferta
  
Sylwester
  
Wczasy
  
Wycieczki
  
Kolonie i obozy
  
Imprezy zimowe
  
Uzdrowiskowe

  
Super
  
Pozostałe
  
Bilety
  
Kontakt
Kontakt z nami
Formularz kontaktowy
Dojazd
  
Informacje
Dokumenty
O firmie
Ubezpieczenia
Galerie zdjęć
  
Linki
Super Oferty
Tanie Przeloty
Bilety Autobusowe - Online
Last Minute
Norwegian

Asia
Karolina
Paweł
s Geotour
Skype Geotour
Zapraszamy - infolinia 32-3460306
geotour@post.pl
tel. 32-346- 03-07


Szczegóły oferty

Numer oferty : 3/73/2011
ETIOPIA  > > ADDIS ABEBA 
Etiopia - Plemiona Południa - 14 dni

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Lotnicze
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL **/*** 
Wyżywienie : 2 dziennie
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Cena obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (dostawki na zapytanie), 8 rozpoczętych dób hotelowych (w tym 1 doba hotelowa w Stambule ze śniadaniem) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe na kempingu, opłaty lotniskowe, wyżywienie: śniadania, lunche w dniach 7, 8, 9 i obiadokolacje (z wyjątkiem zakwaterowania w Stambule), program turystyczny, w tym rejs po J. Chamo, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy jeepami 4 x 4 /najczęściej Toyota/ na całej trasie, opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, kucharza podczas pobytu na kempingach, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków.
Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) 200 USD od osoby, wiza etiopska 20 USD płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu), wiza turecka 20 USD lub 15 EUR płatna na lotnisku w Stambule, napiwki, tragarze ok. 50 USD.


Uwagi : Szczepienia: Żadne szczepienia nie jest wymagane. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID) oraz zaleca profilatykę przeciwmalaryczną (Receptę uzyska się od lekarza pierwszego kontaktu).

W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r.

Informacja na temat wizy dotyczy wyłącznie obywateli Polski, pozostali Klienci powinni sprawdzić przepisy wizowe na bieżąco, bo często są zmiany.

PRZELOT
Oferujemy komfortowym przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 737 lub Airbus 320.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Limit bagażu - bagaż kabinowy / ręczny - 8 kg, bagaż odprawiany: 20 kg.

Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

Etiopia - Plemiona Południa - 14 dni
Etiopia - Plemiona Południa - 14 dni
Etiopia - Plemiona Południa - 14 dni
Etiopia - Plemiona Południa - 14 dni
Etiopia - Plemiona Południa - 14 dni

Treść oferty :


Addis Abeba - Domostwa w kształcie głowy słonia - Fantastycznie ozdobione ciała: plemię Mursi i Karo - Święto inicjacji u Hamerów - Karmienie hien w Harrerze - podróż jeepami z własnym kucharzem.

Dzień 1
13:00 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw.
15:00 - 18:30 Przelot do Stambułu, transfer, nocleg w hotelu.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na http://www.rainbowtours.pl/rozklady

Dzień 2
Po śniadaniu spacer po Stambule, po południu transfer na lotnisko i o 18:50 wylot do Addis Abeby.

Dzień 3
0:10 Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu Haikan lub podobnym.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd na południe do Arba Myncz. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam . Pochodzi on z XII wieku, czyli czasu gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę UNESCO kompleksu kamiennych steli. Przerwa na lunch, dalsza podróż do Arba Myncz. Zakwaterowanie w hotelu Ezana lub podobnym. (Przejedziemy ok. 450 km w większości po asfaltowych drogach).


Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w góry do Czenczy (Chencha), wioski zamieszkiwanej przez plemię Dorze. Dorze słyną z niezwykłych domów o kształcie głowy słonia. Te niesamowite budowle, powstałe z bambusowych tyczek i liści ensetu zwanego fałszywym bananowcem sięgają 15 m wysokości i są bardzo trwałe. Wioska jest bardzo kolorowa, można tu kupić liczne wyroby bawełniane, gliniane: czapeczki, szale, naczynia do injery. Zapoznamy się z procesem produkcji kolczo – chlebka wypiekanego z pulpy pozyskiwanej z fałszywego bananowca. Skosztujemy lokalnego alkoholu – araki. Przerwa na lunch. Po południu rejs po jeziorze Chamo, podczas safari oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków (pelikany, orły, czaple,). Nocleg w tym samym hotelu. (Przejedziemy ok. 70 km po asfaltowych drogach).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miejscowości Jinka przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. Wsie Konso, ich kultura i sposób gospodarowania zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W dalszej części drogi spotkanie z ludem Tsemay i Benna. Okolice Jinki to fantastyczne pejzaże, dzika przyroda. To miejsce gdzie czas płynie wolniej i wszystko toczy się własnym, afrykańskim rytmem. Dojazd na kemping późnym popołudniem, kolacja, nocleg. (Przejedziemy ok. 290 km w połowie po asfaltowych i szutrowych drogach, trasa jest w trakcie modernizacji).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Mago. Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Mursi to najbardziej rozpoznawalne plemię z ludów zamieszkujących dolinę rzeki Omo. Wkraczającym w dorosłe życie kobietom Mursi rozcina się dolną wargę i umieszcza się w niej gliniany lub rzadziej drewniany krążek. Krążki wymienia się na coraz większe, najbardziej okazałe mają nawet 35 cm średnicy. Wielkość krążka i innych ozdób, których nie brakuje na całym ciele stanowią o atrakcyjności kobiety i jej wartości (narzeczony musi odpowiednio zapłacić rodzinie za przyszłą żonę). Mężczyźni z tego plemienia dekoracyjnie malują ciała, ich twarze najczęściej pokrywają białe wzory. Do wsi Mursich z Jinka jest 40 kilometrów, jedzie się około 2 godzin . Powrót do Jinka na lunch. Wizyta na targu plemienia Hammer w Dimeka, Turmi lub w Key Afer w zależności od dnia tygodnia. W tym dniu okoliczni mieszkańcy idą na targ by wymienić towary: owoce, nasiona, gliniane naczynia, skóry, tykwy służące tutaj do przechowywania mleka lub krwi bydlęcej, ozdoby, biżuterię, specyfiki do malowania ciała. Plemię Hamer to rośli mężczyźni oraz piękne i smukłe niczym amazonki kobiety. Charakterystyczne fryzury, prawie nagie ciała pokryte glinianym specyfikiem w kolorze ochry, metalowe obroże na szyi, spiralne bransolety i mnóstwo kolorowych koralików to widok, którego długo nie zapomnimy. Przejazd do Turmi. Kolacja, nocleg na kempingu.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd w kierunku Kenii do Omorate lub do wsi plemienia Karo. Jeśli pojedziemy do Omorate czeka nas przeprawa na drugi brzeg rzeki Omo w charakterystycznych, dłubanych łódkach. Wizyta we wsi żyjącego najdalej na południu ludu Etiopii. Plemię Dasenech zamieszkuje deltę rzeki wpływającej do jeziora Turkana. Bardzo specyficzne tatuaże /zdobienie skóry poprzez nacinanie/ odróżniają ich od pozostałych plemion Południa. Przerwa na lunch i powrót. Wizyta we wsi plemienia Hamer. Charakterystycznym obrzędem u Hamerów jest święto inicjacji młodych mężczyzn. Odpowiednio przygotowani chłopcy muszą przebiec po grzbiecie kilkunastu par bydła. Skoki przez byki nie są przedstawieniem dla turystów, nie można ich zamówić ani zorganizować. Ale już wielokrotnie naszym grupom udało się uczestniczyć w tej niesamowitej ceremonii, mamy nadzieję, że będzie taka możliwość podczas następnych imprez. Kolacja i nocleg na kempingu. (Przejedziemy ok. 120 km po szutrowych drogach).

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Arba Myncz. Przystanek przy skalnym ostańcu z którego widać jezioro Chiew Bahyr zwane kiedyś jeziorem Stefanii. Wizyta we wsi plemiona Erbore. Erbore to plemię powiązane kulturowo z plemieniem Hamerów. Po drodze czas na lunch. Przyjazd do hotelu późnym popołudniem, kolacja, nocleg w hotelu Ezana lub podobnym. (Przejedziemy ok. 300 km, początkowa droga gruntowa, potem asfaltowa).

Dzień 10
Przejazd przez Nazret w kierunku Parku Narodowego Awash. Safari w Parku Narodowym Senkelie. Zamieszkuje go największe w kraju skupisko endemicznych bawolców Swayne`a. Poza tym park zamieszkują liczne antylopy. Przystanek nad jeziorem Ziway w miejscu gdzie gromadzą się setki egzotycznych ptaków. Można tam podziwiać między innymi marabuty, warugi, orły, czaple, ibisy i zimorodki. W dalszej części droga prowadzi między innymi przez wulkaniczną, kamienną pustynię oraz bezpośrednio po grobli jeziora znajdującego się w kraterze wulkanu. W ciągu dnia postój na lunch, wieczorem kolacja i nocleg w hotelu Genet lub podobnym. (Przejedziemy ok. 570 km w większość po asfaltowych drogach)

Dzień 11
Zwiedzanie Parku Narodowego Awash uważanego za najciekawszy sawannowy park Etiopii. Doliczono się w nim ponad 80 gatunków ssaków. Występują tam między innymi oryksy wschodnioafrykańskie, dikdiki i gazele afrykańskie. Spotkania z drapieżnikami należą do rzadkości choć żyją tam lamparty, hieny, gepardy i szakale. Największych wrażeń dostarcza podziwianie krajobrazów i obserwowanie ptactwa. Przejazd do Hareru i wieczorem udział w karmieniu hien. To niesamowity spektakl gdy dzikie zwierzęta są karmione z ręki przez „człowieka od hien”. Początkowo bardzo bojaźliwe po pewnym czasie sięgają po kawałki mięsa podawane na patyku rękami a nawet ustami. Z karmieniem hien wiąże się pewna wróżba, reakcja zwierząt karmionych podczas święta Aszura ma przepowiadać jak urodzajny będzie następny rok. Hotel Heritage Plaza lub podobny. Baza hotelowa w Harer jest bardzo uboga. Ale trzeba z niej skorzystać jeśli chce się zobaczyć karmienie hien. (Przejedziemy ok. 370 km w większości po asfaltowych drogach).

Dzień 12
Zwiedzanie Hareru, otoczonego murami miasta. Uważane jest ono za centrum duchowe etiopskich muzułmanów. To według niektórych wyznawców islamu czwarty pod względem świętości ośrodek po Mekce, Medynie i Jerozolimie. Wizyta na targu gdzie obok siebie handlują chrześcijańscy i muzułmańscy sprzedawcy. Przejazd do Dire Dawa. Po drodze odwiedzimy plantację kawy i chatu – narkotycznej rośliny uprawianej w tej części Afryki. Wieczorem zwiedzanie Dyre Daua drugiego pod względem wielkości miasta Etiopii. Przebiega przez nie jedyna etiopska linia kolejowa łącząca Addis Abebę z Dżibuti. Kolacja i nocleg w hotelu Salam lub podobnym. (Przejedziemy ok. 50 km po asfaltowych drogach).

Dzień 13
Przejazd do Addis Abeby drogą prowadzącą skrajem parku Awash. Ostatnia możliwość spotkania afrykańskich zwierząt. Kolacja w regionalnej restauracji połączona z pokazem etiopskich tańców. Wieczorem transfer na lotnisko. Po północy wylot do Polski, międzylądowanie w Stambule. (Przejedziemy ponad 400 km po asfaltowych drogach).

Dzień 14
13:55 Przylot do Warszawy.

UWAGA!
Program jest ramowy i może ulec zmianie.
Informujemy, że impreza jest bardzo atrakcyjna poznawczo, jednak nie można jej zaliczyć do standardowych wycieczek. Podróż po różnych rodzajach dróg, również gruntowych i szutrowych, może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa. Bardzo prosimy o zabranie wygodnej odzieży oraz sportowego obuwia.


Zakwaterowanie na objeździe

Hotele 3*** - pokoje 2 os. z łazienką (prysznic,wanna, WC, ręczniki) . Hotele często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję. W restauracjach hotelowych serwowane są dania podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy.

Kempingi klasy turystycznej - zakwaterowanie w namiotach, wyposażonych w materace lub karimaty, niewielkie poduszki, prześcieradła lub śpiwory bawełniane. Na kempingu dostępne prysznice i WC.
Podczas pobytu na kempinach w Jinka i Turmi przygotowaniem wyżywienia dla grupy zajmuje się kucharz. Jedzenie będzie przygotowywane na bieżąco, najczęściej z zakupionych na miejscu produktów. Na śniadanie najczęściej pieczywo, masło, jaja, placki typu naleśniki, dżem, płatki, kawa itp. Na lunch najczęściej szybka przekąska typu makaron z dodatkami. Na kolację zupa, ryż, makaron lub ziemniaki, kurczak, wołowina lub inne mięso, świeża sałatka.
Zapewniamy krzesła, stoliki turystyczne, naczynia i sztućce.
Prosimy o zabranie latarki, podstawowych kosmetyków, ręczników, kremów z filtrem oraz repelentów. Podczas podróży przydaje się żel do mycia rąk.

Lista terminów :
2014-11-03 - 2014-11-16
14 dni
7 547,00 zł
szczegóły  
2014-11-17 - 2014-11-30
14 dni
7 471,00 zł
szczegóły  
2014-12-29 - 2015-01-11
14 dni
7 767,00 zł
szczegóły  
2015-01-12 - 2015-01-25
14 dni
7 112,00 zł
szczegóły  
2015-01-19 - 2015-02-01
14 dni
7 586,00 zł
szczegóły  
2015-01-26 - 2015-02-08
14 dni
7 520,00 zł
szczegóły  
2015-02-09 - 2015-02-22
14 dni
7 410,00 zł
szczegóły  
2015-03-09 - 2015-03-22
14 dni
7 466,00 zł
szczegóły  
2015-04-27 - 2015-05-10
14 dni
7 630,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

ETIOPIA
Etiopia (Federalna Demokratyczna Republika Etiopii – w języku amharskim ?????[1], ye-I-tyo-p.p.ya- Fe-de-rala-wi- Di-mo-kra-si-ya-wi- Ri-pebli-k) – dawniej Abisynia – państwo położone we wschodniej Afryce. Od południa graniczy z Kenią, na zachodzie z Sudanem, na wschodzie z Dżibuti i Somalią, a na północnym wschodzie z Erytreą.


Wyszukiwanie
Kraj
Miasto
Transport
Data wyjazdu
Wybierz datę
Cena
-
  
Newsletter
e-mail


RANKING TURYSTYCZNYCH STRON INTERNETOWYCH
Biuro Podróży Geotour
Co jest dla Ciebie ważne przy wyborze wycieczki? Zobacz wyniki ->
Informacje lub ceny na stronie www.geotour.pl - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
KSI Geotour - Oferty Lato 2016, Norwegian - Tanie Bilety, Bilety Autobusowe, Wczasy, Wycieczki dla grup, SuperWakacje - Portal Turystyczny
Geotour - Biuro Podróży [ www.geotour.com.pl ], Geotour - Lato 2019 [ www.geotour.turystyka.net ], HotelGuide - Rezerwacja Hoteli [ www.hotelguide.pl ], Norwegian - Norweskie Tanie Linie Lotnicze [ www.norwegian.net.pl ], Bilety Autokarowe Online [ www.biletyautobusowe.com.pl ], Tanie Przeloty [ www.tanieprzeloty.com.pl ], Euroticket Bilety Autokarowe [ Euroticket Online ], Superwakacje Portal Turystyczny [ www.superwakacje.com.pl ], Ticket-on-Line [ www.ticket-on-line.pl ], Pielgrzymki [ www.pielgrzymki.info.pl ], Sindbad Bilety Autobusowe [ www.sindbad.biletyautobusowe.com.pl ], Eurobus [ www.ticket-on-line.pl ], Wycieczki [ www.wycieczki.net.pl ], Hotelguide [ www.hotelguide.pl ], Pielgrzymki [ www.pielgrzymki.info.pl ], Sindbad - Bilety Autokarowe [ www.geotour.pl ], Voyager - Bilety Autokarowe Online,