Szczegóły oferty

EGIPT  > > HURGHADA 
EGIPT - HURGHADA - udane wczasy w HOTELU SUN & SEA ***+

Grupa / podgrupa : Wczasy / Letnie
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel *** 
Wyżywienie : śniadania, obiadokolacje (HB)
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

świadczenia:
przelot samolotem, zakwaterowanie i wyżywienie wg wybranej opcji, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, ubezpieczenie NNW i KL, VAT,opiekę rezydenta polskojęzycznego, opłaty lotniskowe, Cena nie zawiera: WIZY EGIPSKIEJ (15$) PŁATNEJ W EGIPCIE, dopłat do wycieczek fakultatywnych.

EGIPT - HURGHADA - udane wczasy w HOTELU SUN & SEA ***+
EGIPT - HURGHADA - udane wczasy w HOTELU SUN & SEA ***+
EGIPT - HURGHADA - udane wczasy w HOTELU SUN & SEA ***+

Treść oferty :
HOTEL SUN & SEA ***+

POŁOŻENIE: ok. 50 metrów od piaszczystej plaży, w centrum dzielnicy Sakalla, w pobliżu liczne bary, puby, restauracje i sklepy.

POKOJE: 120 przestronnych, przyjemnie urządzonych pokoi z możliwością dwóch dostawek, klimatyzowanych, z łazienką, TV,

telefonem i lodówką (bez mini baru). Większość pokoi posiada balkon, z widokiem na basen, okolicę lub morze

DO DYSPOZYCJI: dwa baseny dwupoziomowe z wodospadem, restauracja główna z widokiem na basen, bar, winda panoramiczna,

recepcja z sejfem hotelowym (płatny), centrum odnowy biologicznej (płatne)

SPORT: centrum nurkowe przy plaży, wypożyczalnia masek (za opłatą)Informacje uzupełniające i państwach :

EGIPT
Egipt to kraj arabski leżący w północno – wschodniej Afryce, na Morzu Śródziemnym pomiędzy Libią, Izraelem i Strefą Gazy.

Religią dominującą tego niezwykłego afrykańskiego kraju jest islam (94%), chrześcijanie koptyjscy i inni to jedynie 6% społeczeństwa. Egipt jest republiką podzieloną na 26 gubernatorstw (muhafazatów). Językiem urzędowym jest język arabski, jednak w dzielnicach turystycznych można porozumieć się po angielsku i francusku.

Najczęsciej wybierane przez turystów miejsca na wczasy to między innymi wielkie kurorty, które oferują niezliczone atrakcje turystyczne - Hurghada i Sharm el Sheikh, oraz mniejsze, ale równie atrakcyjne miejscowości - Asuan, Dahab, El Gouna i (...)


Informacje uzupełniające i miastach :

HURGHADA
Hurhgada liczy sobie obecnie ponad 30 000 mieszkańców, a tempo rozwoju tej niegdyś małej wioski rybackiej nadal jest zawrotne.
Mówiąc o Hurghadzie, zwykle ma się na myśli jej cały obszar o długości ok. 30 km. Teren ten podzielono na różne odcinki, aby ułatwić orientację. Pierwotne centrum Hurghady, tzn. dawna wioska rybacka, leży mniej więcej w środku obecnego obszaru miasta. Część ta określana jest mianem starówki - Sakala. Centrum starówki stanowi Sakala Square. Skupia się tutaj handel warzywami, mięsem, są także restauracje i kawiarnie.
Idąc główną ulicą w kierunku południowo-wschodnim, dochodzimy do dzielnicy, w której dominują proste hotele. Znajduje się tutaj również piękna kawiarnia Sokkarya, odwiedzana od czasu do czasu przez turystów. Jej nazwa pochodzi od tytułu słynnej powieści egipskiego noblisty Nagiba Mahfuza.
Nowsza część Hurghady nazywana jest Downtown lub Dahar. Oprócz urzędów takich jak policja, poczta czy urząd telefoniczny znajdują się tutaj również filie różnych egipskich banków. Jednakże najbardziej przyciąga turystów do tej części miasta słynny bazar.
Mimo braku specyficznej orientalnej atmosfery - nie ma tu stoisk w wąskich, ciasnych uliczkach - odwiedzający chwalą sobie ten bazar. Można na nim znaleźć mnóstwo pamiątek i do woli targować się z handlarzami. Oprócz typowych upominków takich, jak mosiądz, przyprawy, fajki wodne i papirus, jest również biżuteria.
Kolejna część Hurghady to strefa hotelowa. Przy długiej, głównej ulicy znajduje się dużo małych, nowoczesnych centrów handlowych. Można tu biuro informacji turystycznej.