Szczegóły oferty

HISZPANIA  > > BARCELONA 
WŁOCHY - wokół Jeziora Garda -wycieczka autokarowa

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel ** 
Wyżywienie : śniadania, obiadokolacje (HB)
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Świadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu ** i *** w okolicy Werony. Pokoje 2,3 os. z łazienkami.
Wyżywienie: 3 śniadania kontynentalne, (*możliwość wykupienia 3 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 30 EUR na osobę).

Transport:
komfortowy autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.


Uwagi : Uwagi

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na komunikację miej-ską, opłat za miejscowych przewodników, opłat wjazdowych do miast, systemu AlmaTour Guide, orientacyjny koszt: ok. 60 EUR, oraz opłaty klimatycznej ok. 2 EUR/dzień. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozliczy się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Kolejność realiza-cji programu może ulec zmianie.
Dopłata do pokoju 1 osobowego - 250 zł
Pakiet bezpieczeństwa 50 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji - 2,4% ceny

Treść oferty :
Werona - Jezioro Garda - Malcesine - Trydent - Mediolan - Padwa

- Werona - z wizytą u Juli i Romea
- Jezioro Garda - wycieczka statkiem
- Trydent - soborowe miasto
- Mediolan - stolica mody
- Padwa - sanktuarium Św. Antoniego


Program

1 dzień:
Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień:
Przyjazd do Werony. Zwiedzanie rozpoczniemy od XIV wiecznego zamku Castelvechio. Zobaczymy Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w n.e. i Bramę Borsarich. Następnie przej-dziemy na główny plac miasta Piazza Bra, gdzie odwiedzimy słynny rzymski amfiteatr z I wieku. Następnie przejdziemy do Pizza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Będziemy również podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere. Na zakończenie naszego spaceru odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd do hotelu w okolicy Werony, kolacja*, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przyjazd do Malcesine - malowniczego miasteczka położonego najbardziej na północy werońskiego wybrzeża Jeziora Garda, które jest największym jeziorem w Północnych Włoszech. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w. Wycieczka statkiem po jeziorze. Przejazd do Trydentu - miasta sztuki, historii i spotkań z kulturą włoską i środkowoeuropejską. W latach 1545-1563 odbył się tu Sobór trydencki. Główne miejsca, jakie zobaczymy to: Zamek Buonconsiglio, w którym przez stulecia mieściła się siedziba biskupów trydenckich, romańska Katedra San Vigilio miejsce soborowych spotkań, plac katedralny ze wspaniałą fontanną Neptuna oraz znajdujący się przy placu Palazzo Pretorio. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie rozpoczniemy od późnogotyckiej Katedry Narodzin Św. Marii ufundowanej przez ród Viscontich, pod którego władzą znajdowało się miasto. Członkowie tej rodziny wznieśli także silnie ufortyfikowany Castello, który za panowania ich następców, Sforzów, został rozbudowany stając się jednym z najbardziej luksusowych dworów renesansu. W trakcie pobytu w Mediolanie zobaczymy również Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy niej gmach najsłynniejszej sceny operowej - Teatro alla Scala oraz elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela II. Czas wolny na zakupy w stolicy mody. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Padwy. Jeśli wierzyć Wergiliuszowi, Padwa zawdzięcza swoje istnienie Antenorowi, trojańskiemu dostojnikowi. Ten oszczędzony przez zwycięzców przeciwnik wojny z Grecją po upadku Troi udał się do Italii, gdzie około 1182 roku p.n.e. założył Patavium, to jest dzisiejszą Padwę. Zwiedzanie: Bazylika Św. Antoniego - nawiedzenie grobu świętego oraz kaplicy relikwii, w której przechowywane są min. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego. Palazzo del Bo - historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego założonego w 1222 roku przez dużą grupę profesorów i studentów, którzy opuścili Uniwersytet Boloński poszukując większych swobód. W Padwie zobaczymy również słynny Prato della Vale, Palazzo della Ragione oraz Bazylikę Św. Justyny. Wyjazd do kraju. Przejazd przez Austrię i Czechy.

6 dzień:
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.Informacje uzupełniające i państwach :

HISZPANIA
Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de Espana, gal. Reino de Espana, kat. Regne d'Espanya, arag. Reino d'Espana, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d'Espanha, ast. Reinu d'Espana) to największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugalią, na południu z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem, oraz przez Ceutę i Melillę z Marokiem. Na północy, przez Pireneje, kraj graniczy z Francją i Andorą. W skład Hiszpanii wchodzą także Baleary na Morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim oraz tzw. terytoria suwerenne (hiszp.: plazas de soberanía), w skład których wchodzą dwie hiszpańskie posiadłości w Afryce Północnej, Ceuta i Melilla, oraz liczne niezamieszkane wyspy po śródziemnomorskiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej, takie jak Chafaryny, Alborán czy Perejil. Do Hiszpanii, do Katalonii należy także otoczone przez terytorium francuskie miasteczko Llívia.

Turystyka

Majorka Burzliwa historia, która pozostawiła ślad w postaci niezliczonych zabytków i przebogatych muzeów oraz najcieplejszy klimat na kontynencie sprzyjają masowej turystyce, która stanowi jeden z filarów gospodarki przysparzający znacznych dochodów - w 2001 r. ponad 47 mld. euro. Liczba turystów zagranicznych odwiedzających Hiszpanię wyniosła prawie 71 mln, którzy wypoczywali głównie na wybrzeżu śródziemnomorskim (Costa de la Luz - Costa del Sol - Costa Blanca - Costa del Azahar - Costa Dorada - Costa Montanesa - Costa Vasca - Costa Verde - Rias Altas - Rias Bajas), na Balearach i Wyspach Kanaryjskich oraz zwiedzali hiszpańskie miasta i muzea - Toledo, Madryt, Barcelona, Sewilla, Salamanka i in. Ośrodkiem pielgrzymkowym o europejskiej sławie jest Santiago de Compostela. Z dochodów z turystyki sfinansowano budowę dróg oraz przemysł lokalnyInformacje uzupełniające i miastach :

BARCELONA
Barcelona - miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji oraz regionu autonomicznego Katalonii. Główny ośrodek przemysłu kraju (samochody, komputery, prod. chemikaliów, przetwórstwo żywności) i finansowy regionu.

Barcelona zajmuje 98 km2 i liczy 1 502 000 mieszkańców (spis z maja 2001, ale w 1977 - 1 709 000). Aglomeracja Barcelony liczy 3 774 000 mieszkańców (w jej skład wchodzą m.in.: Hospitalet de Llobregat, Badalona, Sabadell).

W 1992 r. miasto było gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich

Zabytki i atrakcje turystyczne
Jedno z najładniejszych miast Europy, pełne urokliwych zaułków i zabytkowych budowli (gotycka katedra św. Eulalii z XIII-XV wieku, Sagrada Familia, aleja Ramblas, Park Güell, dzielnica Barri Gotic, Palau Nacional na wzgórzu Montjuic). Wielki port morski i lotniczy (Prat de Llobregat). W Barcelonie znajduje się jeden z największych obiektów sportowych Europy Camp Nou (pojemność 97769 miejsc, własność FC Barcelona).

Inne zabytki:

Pałac Królewski Hrabiów Barcelony z XIV-XV wieku
XIV-wieczna kaplica św. Agaty (wbudowana w rzymski mur)
kościół Santa Maria del Mar z XIV wieku
Szpital Św. Krzyża i Św. Pawła (Hospital de la Santa Creu i Sant Pau), który zaprojektował Lluís Domenech i Montaner
dawny pawilon niemiecki na wystawę światową w 1929 autorstwa Miesa van der Rohe
W okolicach miasta na wzgórzu Montserrat znajduje się sławny klasztor, wzdłuż wybrzeża Katalonii rozciągają się wspaniałe plaże Costa Brava (prowincja Girona) - jeden z głównych regionów wypoczynkowych Europy.