Szczegóły oferty

HISZPANIA  > > MADRYT 
Sylwester w Madrycie - samolotem

Grupa / podgrupa : Sylwester / samolotem
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA
Cena obejmuje: przelot do/z Madrytu, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania kontynentalne, transfery hotel - lotnisko - hotel, program turystyczny j. w., opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (CP, NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji, kolacji sylwestrowej, lokalnych przewodników, podatku lokalnego ok 5 Eur za pobyt (płatne na mscu) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępów i przejazdów komunikacją miejską: ok. 100 Eur


Uwagi : KOLACJA SYLWESTROWA
Zorganizowana w restauracji „Riazor” w centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, sałatki, deser. Wino do kolacji, woda i lampka szampana na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka mechaniczna, niewielki parkiet do tańca. Około północy proponujemy spacer na Puerta del Sol, gdzie bawią się mieszkańcy Madrytu. Pobliskie restauracje, kluby i bary są otwarte do samego rana!
Uwaga! Możliwa zmiana restauracji.
Sylwester w Madrycie - samolotem
Sylwester w Madrycie - samolotem
Sylwester w Madrycie - samolotem

Treść oferty :
Program

29.12
08:30 - zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie,
10:30 - wylot samolotem PLL LOT do Madrytu.
14:25 - przylot do Madrytu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.
Późnym popołudniem, przejazd komunikacja miejską na krótki spacer i jeśli czas na to pozwoli zwiedzanie Muzeum Prado (między innymi prace Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana).

30.12
Po śniadaniu proponujemy autokarową wycieczkę do Escorialu i Doliny Poległych. El Escorial to fascynujący kompleks klasztorno - pałacowy wybudowany w okresie Renesansu i położony u stóp gór Sierra de Guadarrama. To pałace, katedra, panteony (z grobowcami królów z dynastii Habsburgów i Burbonów), biblioteka, a także niezliczone ilości skarbów sztuki (m.in. Tycjan, Valezquez, El Greco). Dolina Poległych to miejsce upamiętniające ofiary okrutnej wojny domowej. Nastepnie przejazd do Segovia – miasta poetów. Zobaczymy rzymski akwedukt wybudowany w I w. n. e., Casa de los Picos, Plac Św. Marcina, Plaza Mayor z późnogotycką katedrą oraz bajkowy zamek – Alcazar de Segovia – jedna z siedzib Królów Katolickich. Wieczorem powrót do hotelu.

31.12
Po śniadaniu wycieczka autokarowa do Toledo, duchowej stolicy kraju. W programie między innymi katedra ze wspaniałymi zbiorami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej. Ponadto Casa El Greco, synagoga zbudowana w stylu mauretańskim - El Transito oraz Plaza de Zocodover z Alkazarem. Po południu powrót do hotelu. Dla osób, które wykupiły kolację sylwestrową transfer do restauracji. Uwaga! Powrót do hotelu we własnym zakresie.

01.01
Po śniadaniu proponujemy wycieczkę „Madryt Habsburgów”, w programie: Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z fontanną przedstawiającą herb miasta), Plaza Mayor z arkadowymi galeriami oraz konnym pomnikiem Filipa III. Dodatkowo ogromny Palacio Real, czyli rezydencja królewska (tylko z zewnątrz), Paseo del Prado - czyli zielona promenada otoczona muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z fontanną przedstawiającą herb miasta) oraz Plac Hiszpański z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy. Wieczorem dla chętnych flamenco show w jednej z madryckich restauracji - cena ok. 50 EUR/osoba. Program tego dnia realizowany jest komunikacją miejską.

02.01
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas wolny. Transfer na lotnisko.
15:15 - wylot samolotu PLL LOT do Warszawy.
18:50 - przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

UWAGA! Ze względu na okres świąteczny program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Zakwaterowanie na objeździe

Hotel Husa Chamartín

Nowoczesny 4* hotel, położony w północnej części Madrytu. W niewielkiej odległości znajduje się stacja metra, z której można dostać się do centrum miasta. Eleganckie i przestronne 2-osobowe pokoje z możliwością dostawki, wyposażone w: łazienkę (wanna/prysznic, wc), tv-sat, sejf oraz mini bar (odpłatnie), a także bezprzewodowy internet.

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, kawiarnia, a także restauracja “the Cota 13” oraz centrum konferencyjne.

Wyżywienie: śniadanie.

Lokalna kategoria: ****

http://www.hotelhusachamartin.com

Uwaga! Możliwa zmiana na inny hotel ***/**** o podobnym standardzie.
KONTAKT DO NAS
tel. 346 03 06
tel. kom. 500 55 66 00


Informacje uzupełniające i państwach :

HISZPANIA
Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de Espana, gal. Reino de Espana, kat. Regne d'Espanya, arag. Reino d'Espana, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d'Espanha, ast. Reinu d'Espana) to największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugalią, na południu z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem, oraz przez Ceutę i Melillę z Marokiem. Na północy, przez Pireneje, kraj graniczy z Francją i Andorą. W skład Hiszpanii wchodzą także Baleary na Morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim oraz tzw. terytoria suwerenne (hiszp.: plazas de soberanía), w skład których wchodzą dwie hiszpańskie posiadłości w Afryce Północnej, Ceuta i Melilla, oraz liczne niezamieszkane wyspy po śródziemnomorskiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej, takie jak Chafaryny, Alborán czy Perejil. Do Hiszpanii, do Katalonii należy także otoczone przez terytorium francuskie miasteczko Llívia.

Turystyka

Majorka Burzliwa historia, która pozostawiła ślad w postaci niezliczonych zabytków i przebogatych muzeów oraz najcieplejszy klimat na kontynencie sprzyjają masowej turystyce, która stanowi jeden z filarów gospodarki przysparzający znacznych dochodów - w 2001 r. ponad 47 mld. euro. Liczba turystów zagranicznych odwiedzających Hiszpanię wyniosła prawie 71 mln, którzy wypoczywali głównie na wybrzeżu śródziemnomorskim (Costa de la Luz - Costa del Sol - Costa Blanca - Costa del Azahar - Costa Dorada - Costa Montanesa - Costa Vasca - Costa Verde - Rias Altas - Rias Bajas), na Balearach i Wyspach Kanaryjskich oraz zwiedzali hiszpańskie miasta i muzea - Toledo, Madryt, Barcelona, Sewilla, Salamanka i in. Ośrodkiem pielgrzymkowym o europejskiej sławie jest Santiago de Compostela. Z dochodów z turystyki sfinansowano budowę dróg oraz przemysł lokalnyInformacje uzupełniające i miastach :

MADRYT
Madryt (hiszp. Madrid) – stolica Hiszpanii, położona w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.

Obszar administracyjny 607 km2, liczba ludności 3,22 mln (2005), stolica regionu autonomicznego (comunidad autónoma) o tej samej nazwie (powierzchnia 7993 km2, ludność 6,0 mln).

Madryt otoczony jest niewielką prowincją zwaną Comunidad de Madrit. Stolica Hiszpanii dzieli się na dwie dzielnice tj: Stary Madryt; Madryt Bulboński. Madryt znany jest z bogatych muzeów zwłaszcza Prado – jednego z najważniejszych w świecie. Ponadto: Pałac Królewski (XVIII wiek), Pałac Sprawiedliwości (1758), Pałac Senatu, Pałac Kongresowy (1843), Puerta de Alcalá (1778), katedra Almudena (1993), kościół San Pedro el Real (XV wiek), katedra San Isidoro el Real (XVII wiek), park Casa de Campo o powierzchni 1447 ha z Fontanną Księcia (1725), mosty, m.in. Toledański (1720-1732), Segovia (1584).

Wiele nowoczesnych budowli wzniesiono po II wojnie światowej (Palacio de Communicaciones, Palacio Nuevos Ministerios, stadion Santiago Bernabéu, dworzec Chamartín, arterie komunikacyjne). Nowoczesne osiedla mieszkaniowe i przemysłowe na peryferiach (Getafe, Alcorcón, Alcalá de Henares).

Na południowy zachód od Madrytu znajduje się mauzoleum ofiar wojny domowej – Monumento Nacional de Santa Cruz del Valle de los Caidos (Św. Krzyż w Dolinie Poległych).