Szczegóły oferty

Numer oferty : 4/G/2020
RUMUNIA   > KARPATY  >
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie :
Wyżywienie : 1 dziennie
Dojazd :

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj

Cena oferty zawiera :

- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie – hotel – pokoje 2, 3 osobowe
- 6 śniadań i 6 obiadokolacji
- ubezpieczenie
- opiekę pilota.Uwagi : Cena : od 1730 zł ( w zależności od terminu i ilości osób)

Cena nie zawiera:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, dodatkowych posiłków oraz wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie: ok. 65 EUR.

Termin do uzgodnienia : wycieczka dla grup

Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup
Rumunia - Szlakiem Hrabiego Drakuli - wycieczka objazdowa dla grup

Treść oferty :
1 Dzień - Wyjazd z Polski rano o godzinie 08.00 – przejazd przez Słowację na Węgry w okolice miejscowości Miskolc – nocleg w hotelu.

2 Dzień – Rano po śniadaniu przejazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do miasta artystów Sibiu, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), dla chętnych zwiedzanie Muzeum Brukentala. Wieczorem można spędzić czas w jednej z licznych kawiarenek, barów położonych przy głównej ulicy prowadzącej na największy z placów. Nocleg w hotelu.

3 Dzień - Po śniadaniu przejazd przez wąwóz Olt do Curtea de Arges, letniej siedziby hospodarów wołoskich. Po drodze zatrzymamy się w monastyrze Cozia, gdzie obejrzymy bogato zdobiony kościół (między innymi oryginalne bizantyjskie freski). Następnie udamy się do Curtrea de Arges, gdzie zwiedzimy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidrarau, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii - Moldovenau. Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wziętą do niewoli. I podobno ta właśnie tragedia nieszczęśliwego Wlada przyczyniła się do jego przemiany w okrutnego Drakulę. Zwiedzimy również Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą. Szczególnie na uwagę zasługuje Wieża Zachodzącego Słońca jako symbol dworu. Zobaczymy również ciekawą starówkę pełną pięknych domów w stylu neobrynkowińskim. Przejazd w okolice Bukaresztu i nocleg w hotelu.

4 Dzień - Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rumunii - Bukaresztu (często nazywanego Paryżem Bałkanów z racji podobieństwa neoklasycznej zabudowy i szerokich bulwarów). W programie między innymi: Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu (drugi największy budynek na świecie - przykład megalomanii Ceausescu), Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, stare miasto z XVI-wieczną cerkwią, ruinami XIV-wiecznej twierdzy Wlada Palownika. Przejazd największymi ulicami miasta. Nocleg w hotelu w okolicy Sinaia.

5 Dzień - Po śniadaniu zwiedzanie „Perły Karpat” - zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor (oglądany z zewnątrz), zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako Zamek Drakuli (podobno tu mieszkał kiedyś książę ciemności), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy stare miasto, między innymi plac Stafanui z miejskim ratuszem oraz łacińskie miasto wokół gotyckiego Czarnego Kościoła z budynkiem starej szkoły i pomnikiem Johana Huntera jednego z reformatorów. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. Na wzgórzach zobaczymy dawne umocnienia miasta. Nocleg w hotelu w okolicach Braszowa.

6 Dzień - Po śniadaniu zwiedzimy dwie tradycyjne wioski saskich osadników: Prejmer i Harman (wpisany na listę UNESCO World Heritage), w obu podziwiać można jedyne w swoim rodzaju „chłopskie zamki”, budowane dla ochrony przed najazdami wrogów, same zaś wioski są niemal żywcem przeniesione z XIX wieku. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, przede wszystkim warto zobaczyć Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli, dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula oraz zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. Po południu przejazd na nocleg w okolice Miskolca.

7 Dzień – Po śniadaniu przejazd do Polski, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.


Lista terminów :
2020-09-22 - 2020-09-28
7 dni
1 730,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

RUMUNIA
To kraj w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z Węgrami i Serbią na zachodzie, Bułgarią na południu wzdłuż Dunaju, oraz Ukrainą i Republiką Mołdawii na północy. Kraj ma także dostęp do Morza Czarnego. Bukareszt jest stolicą i największym miastem Rumunii.

Od 29 marca 2004 roku Rumunia jest członkiem NATO, a od 1 stycznia 2007 także Unii Europejskiej. Po przyjęciu do organizacji, Rumunia stała się siódmym według liczby ludności krajem wspólnoty